Calacatta Mermer

Paylaş
 

Calacatta mermer İtalya’nın en meşhur mermer çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu mermer türü ocaklardan bloklar halinde çıkarıldıktan sonra işlenerek, plaka veya ebatlı ürünlere dönüştürülmektedir. Bu mermer türünde beyaz renkler üzerine dağılan siyah ve gri çizgiler çok estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Pürüzsüz bir zemine sahip olması nedeniyle zarafetli görüntüsü birçok ortama uyum sağlayabilmektedir. Gelişen mimarilerde önemli bir yere sahip olan bu ürün, dayanıklı ve doğal olması nedeniyle birçok alanda kullanılmaktadır. Çizilmeler, darbelere dayanıklı olması nedeniyle uzun yıllar kullanım ömrüne sahiptir. Farklı yüzey ve kesim seçenekleri bulunan bu mermer türünde honlu, fırçalanmış, cilalı ve kumlu gibi çeşitleri bulunmaktadır. Renk yelpazesindeki genişlik, damar farklılıklarının olması tasarımcılar için birçok alternatif sunmaktadır.

Butik taşların genelinde olduğu gibi calacatta mermer türü de tatil köyü, rezidans veya otellerde sıklıkla tercih edilmektedir. Rezidans ve otel gibi lüks mekanların lobi, antre bölümlerinde oluşturduğu estetik görüntü nedeniyle lüks görüntü sağlamaktadır.  Öte yandan temizliğinin kolay yapılabilmesi ve kir tutmama özelliği sayesinde hijyenik olması gereken alanlarda ilk tercih olmaktadır.  Tüm bunların yanında iç, dış kaplama ve döşeme, banyo ve mutfak tasarımlarında verdiği zarafet ve şıklık hissiyatı nedeniyle ön plana çıkmaktadır.

Savaş Mermer olarak popüler olan mermerleri showroomlarımızda müşterilerimizle buluşturuyoruz. Birbirinden farklı renk seçenekleriyle, en zarif ve kaliteli  calacatta mermer türü koleksiyonumuzda yer almaktadır. İtalyan ve Yunan beyaz mermerlerin yüksek stokta müşteri odaklı anlayışımızla sizlere hizmet vermekteyiz.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak