İhtiyaç kredisi hesaplama 2024: Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları nedir?

İhtiyaç kredisi; tatil harcamaları ya da eşya alımı gibi masraflar veya sağlık giderleri gibi acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması için bankalar tarafından sunuluyor. 6,9,12,15,18 ve maksimum 36 ay olmak üzere ihtiyaç kredisinde çeşitli vade süreleri bulunuyor. Kredi başvurusunun yapmadan önce bankaların faiz oranları ve vade sürelerinin karşılaştırılması doğru adımlar atılması için faydalı olur. 2024 ihtiyaç kredisi hesaplama ve diğer detayları haberde yer alıyor.

İHTİYAÇ KREDİSİ NASIL HESAPLANIR?

İhtiyaç kredisi hesaplama işlemi; kredi tutarı, vade sayısı ve faiz oranlarının göz önüne alınarak hesaplanıyor. İhtiyaç kredisinin faiz oranları, bankaların kampanyalarına ve piyasa koşullarına göre değişkenlik gösterebiliyor. Bankalar, müşteri tutundurma veya yeni müşteri kazanımı için sıfır faizli ihtiyaç kredisi gibi dönemsel kampanyalar gerçekleştiriyorlar.

İHTİYAÇ KREDİSİ TUTARLARI NE KADAR?

İhtiyaç kredisi tutarları, 10.000 TL, 20.000 TL ve 50.000 TL olmak üzere çeşitli miktarlarda alınabiliyor. Ancak en fazla 100.000 TL’ye kadar çıkabiliyor ve kredi tutarları bankadan bankaya bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.  Bu noktada bankaların ihtiyaç kredileri ile ilgili detaylarının incelenmesi gerekiyor. İhtiyaç kredisi hesaplaması ile ilgili bazı bankaların örnekleri aşağıda yer alıyor. İşte bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları, vade süreleri ve kredi tutarları;

CEPTETEB

Yeni müşterilere özel yüzde 0

faizli kredi

Kredi tutarı: 10.000

Faiz oranı: Yüzde 0

Aylık taksit tutarı: 1.667

Vade süresi: 6 ay

Enpara:

Yeni müşterilere özel yüzde 0 faizli kredi

Kredi tutarı: 10.000 TL

Faiz oranı: Yüzde 0

Aylık taksit tutarı: 1.667 TL

Vade süresi: 6 ay

 ON Dijital

Yeni müşterilere özel yüzde 0 faizli kredi

Kredi tutarı: 10.000 TL

Faiz oranı: Yüzde 0

Aylık taksit tutarı: 1.667 TL

Vade süresi: 6 ay

ING

Yeni müşterilere özel

Kredi tutarı: 10.000 TL

Aylık faiz oranı: Yüzde 4,29

Aylık taksit tutarı: 1.165 TL

Vade süresi: 12 ay

Toplam ödeme: 14.041 TL

İhtiyaç kredisi ile ilgili diğer bankaların; vade sayıları, taksit tutarları ve faiz oranları ile ilgili detayların karşılaştırılması için ihtiyaç kredisi hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İhtiyaç kredisine 18 yaş ve üzerinden olanlar başvuru yapabiliyor. İhtiyaç kredisi başvurusu yapacağınız bankanın müşterisiyseniz, bankanın mobil uygulaması ya da resmi internet sitesi üzerinden başvuru tamamlanabiliyor. Başvuru sırasında; kredi tutarı ve vade sayısının belirtilmesi gerekiyor. Diğer taraftan bankalar; gelir, eğitim, çalışma ve iş yerine ait belgeleri talep edebiliyor. Bankalar, zaman zaman yeni müşteri olacaklar için ihtiyaç kredisi kampanyaları sunabiliyor ve yine aynı şekilde bankaya gitmeden mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden başvuru yapılabiliyor. İhtiyaç kredisi başvuruları, bankaların şubeleri üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak